Artists A-Z

AFMB

A Forest Mighty Black

Alex Attias (Mustang)

Alif Tree

Beanfield (Jan Krause)

Ben Mono

Bougie Soliterre

Brahmasonic / Keisuke Suzuki

Christian Prommer

Coldfeet

Dan Mela

Daniel Magg

DJ Enne

DJ Kaos

DJ Le Roi

Dplay

Eddy Meets Yannah

El Freakadell

Fauna Flash

Felix Laband

Florian ‘Partykeller’ Keller

Fon-Kin

Force & Paul

Four Ears

Funkstörung

Garsaaidi

General Electrics

Genf

Harvey Lindo / Modaji

Intuit

Jay Shepheard

Jean-Paul Bondy

Joash

John Gazoo

Johnwaynes

Joseph Malik

KAOS

Karma

Knowtoryus

Koop

Kyoto Jazz Massive

Eva Be

Les Gammas

Lopazz

M.C.D.

Manuel Tur

Marbert Rocel / Marbert Rocel DJ

Marsmobil

Matt Flores

Michael “Soulpatrol” Ruetten

Michael Reinboth

Minus 8

Moonstarr

Move D

Muallem

Mystéfy

Native Force

Natural High Productions

Nuno Dos Santos

Ogris Debris

Patrick Pulsinger

Peter Kruder

Phreek Plus One

Pitchben

Procreation Product.01

Rainer Trueby

Rey & Kjavik

Rima

Robert Owens

Roland Appel

Salvador Group

Sarrass

Sepalot

Shahrokh Dini

SHOW-B

Shriekback

Siri Svegler

Sistars

Solomun

Stefano e Bene

Steppah Huntah

Supersoulsonic

Syrup

Taran

The Nova Dream Sequence

Thomas Herb

TJ Kong & Nuno dos Santos

Tom Wieland

Trueby Trio

Turntable Terrranova

Turntablerocker

Voom:Voom

Wagon Cookin

Wei-Chi

Wigald Boning

Wojtek Urbanski

Worldless People

Zwicker

Remixers for Compost: Carl Craig, Moodymann, Laurent Garnier, Joris Voorn, Henrik Schwarz, Amé, Dixon, Atjazz, Kai Alce, Tiefschwarz, Arto Mwambe, Maurice Fulton, Steve Bug, Kruder & Dorfmeister, Wighnomy Brothers, Todd Terje, Markus Enochson, International Pony, Needs, Deetron, Dan Curtin, Hakan Lidbo, Jimpster, Ripperton, Jazzanova, Kabuki, Sirius Mo, Raw Deal, Alex Attias, Masters At Work, Chicken Lips, John Tejada, Domu, Herbert, Dr Rockit, Cloé, Patrick Pulsinger, Aardvarck, Moonstarr, Yukihiro Fukutomi, Ayro, Swell Session, Bandini, Leroy Hanghofer, Hird, Butti 49, K’Bonus, Negghead, Tommy Sunshine, Rollercone, Freakniks, Hacienda, Peshay, DJ Krust, Flytronix, Move D, Marc Mac, 4 Hero, Only Child, Leme, Nuspirit Helsinki, Procreation, Wahoo, Bedouin Ascent, Whirlpool, Justus Koehnke, Robag Whrume, Kink, Dzihan & Kamien, Stereotyp, Stephane A, Pole, Charlie Dark, Blue Foundation, Stereolab, Whitehead, Tom Tayloir, Matty Matthias Heilbronn, Lars Behrenroth, John Gazoo, Christian Prommer , Titonton, Dharma, Tom Middleton, Afronaught, Meitz, Swag, Intega, Dan Mela, Zed Bias, Sasse, Urbs, Si-Tew, DJ Le Roi, Shahrokh Dini, Douglas Greed, JuJu & Jordash, Good Guy Mikesh, Trus’me, Das Krause Duo, Mathias Kaden, Sevensol & Bender, Chopstick & Johnjon, Part Time Heroes, Nicola Conte, 2 Banks Of Four, Richard Dorfmeister & Madrid De Los Austrias, Rima, DJ Patife, Carlito, Frank Roger, Gucciman, Louie Vega, Senor Coconut, Sumo, Nikodemus, Una Bombers, Fabrice Lig, Yam Who, Freeform Five, Freeform Reform, Pitto, Chymera, Melon, LLorca, Downtown Party Network, Snuff Crew, DJ Hell, DJ DSL, Ian Pooley, King Britt, Vikter Duplaix, Calm, DJ Ghe, Electriuc Sheep, Bugz In The Attic, Jazzy Jeff, Forss, Ian O’Brian, Wah-Chu-Ku, Boozoo Bajou, Madlib, and many many more…